Австралия първа ще принуди Facebook и Google да плащат на местните медии за съдържанието, което използват

02.08.2020 г. 12:29:21 ч.
/
Австралия първа ще принуди Facebook и Google да плащат на местните медии за съдържанието, което използват
Австралия ще стане първата страна в света, която ще принуди американските технологични гиганти Facebook и Google да плащат на местните медии за това, че привличат потребители като рапространяват тяхно съдържание, предаде Би Би Си.

Новинарските агенции ще договорят поотделно или колективно обезщетенията си с двете компании.

По-късно тази година мярката трябва да стане закон и с нея се предвижда плащане на такса, обясни министърът на финансите Джош Фрайденбърг.

"Става дума за честно отношение към австралийския медиен бизнес, за да гарантиране, че имаме повече конкуренция, увеличена защита на потребителите и устойчива медийна среда", обясни той.

Според него е заложено на карта бъдещето на австралийския медиен сектор.
Снимка:i2.offnews.bg
Източник:OFFNEWS

Коментирайте
Подобни новини
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Най-малко 32 жертви след мощните земетресения във Венецуела
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Муцунски изисква извинение от България за публичното оповестяване на дипломатическа нота
Първи случай на ебола е регистриран в Европа
Първи случай на ебола е регистриран в Европа



Яндекс.Метрика