Бебе се роди с 4 промила алкохол в кръвта

20.04.2019 г. 11:11:50 ч.
/
Бебе се роди с 4 промила алкохол в кръвта
В болница в литовския град Клайпеда се роди момиче с 4 промила алкохол в кръвта, съобщи Sputnik.
Майката на детето е 35-годишна жена, която при раждането била пияна. Според лекарите състоянието й е стабилно, но те не могат да дадат прогноза за бебето, защото то ще се нуждае от няколко седмици, за да извлекат целия алкохол.
Лекарката неонатоложка Наталия Григориева призна, че за пръв се сблъсква с такъв случай в 40-годишната си практика. „Красиво момиче, тежи два и половина килограма, изглежда нормално. Трудно е да се каже какво ще стане по-нататък", заяви тя.
Изданието подчертава, че дори при възрастните 2,5 промила алкохол в кръвта е тежка фаза на напиване, а при 4 промила може да бъде нарушена работата на сърцето.
Източник:Cross.bg

Коментирайте
Подобни новини
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
ЕС на прага на дигиталното евро
ЕС на прага на дигиталното евро
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка



Яндекс.Метрика