БЛС искат пункт за набиране на проби за COVID-19 извън болниците

21.09.2020 г. 12:55:06 ч.
/
БЛС искат пункт за набиране на проби за COVID-19 извън болниците
От Българския лекарски съюз (БЛС) настояват да има пункт за набиране на проби за COVID-19, извън лечебните заведения. Когато пациентите попаднат в болница с усложнения, са минали поне през двама, трима лекари, рядко са пациентите, които се самонасочват, за да бъдат хоспитализирани. Това каза зам.-председателят на БЛС д-р Николай Брънзалов в ефира на Bulgaria ON AIR.
Той добави, че на сайта на общопрактикуващите лекари отдавна са сложени техните предложения. Ние спазваме инструкциите, но те не са перфектни и много трудно ще бъдат. Ние имаме проблем, този вирус е в обществото. Колкото по-рано го диагностицираме даден пациент, толкова по-лесно ще бъде овладяна инфекцията, заяви Брънзалов.
Брънзалов подчерта, че тяхната работа не е да лекуват само коронавирус. Има и много хронични заболявания, които трябва да се открият в ранен етап и да бъдат наблюдавани.
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
Фенове на български тиктокър излизат на протест срещу задържането му
DARA ще разказва историята на България пред света
DARA ще разказва историята на България пред света
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Румен Радев в Гданск: Международната общност трябва да мобилизира усилия за прекратяване на войната в Украйна
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.
Увеличението на парите за здраве тази година е с 8,5% спрямо 2025 г.



Яндекс.Метрика