БЛС искат пункт за набиране на проби за COVID-19 извън болниците

21.09.2020 г. 12:55:06 ч.
/
БЛС искат пункт за набиране на проби за COVID-19 извън болниците
От Българския лекарски съюз (БЛС) настояват да има пункт за набиране на проби за COVID-19, извън лечебните заведения. Когато пациентите попаднат в болница с усложнения, са минали поне през двама, трима лекари, рядко са пациентите, които се самонасочват, за да бъдат хоспитализирани. Това каза зам.-председателят на БЛС д-р Николай Брънзалов в ефира на Bulgaria ON AIR.
Той добави, че на сайта на общопрактикуващите лекари отдавна са сложени техните предложения. Ние спазваме инструкциите, но те не са перфектни и много трудно ще бъдат. Ние имаме проблем, този вирус е в обществото. Колкото по-рано го диагностицираме даден пациент, толкова по-лесно ще бъде овладяна инфекцията, заяви Брънзалов.
Брънзалов подчерта, че тяхната работа не е да лекуват само коронавирус. Има и много хронични заболявания, които трябва да се открият в ранен етап и да бъдат наблюдавани.
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Демерджиев: Злите езици говорят, че зад фирмите, доставящи мантинели, стои бивш премиер
Демерджиев: Злите езици говорят, че зад фирмите, доставящи мантинели, стои бивш премиер
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
БАБХ е изтеглила над 6 тона фалшиво краве масло от пазара
БАБХ е изтеглила над 6 тона фалшиво краве масло от пазара
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!



Яндекс.Метрика