БЛС искат пункт за набиране на проби за COVID-19 извън болниците

21.09.2020 г. 12:55:06 ч.
/
БЛС искат пункт за набиране на проби за COVID-19 извън болниците
От Българския лекарски съюз (БЛС) настояват да има пункт за набиране на проби за COVID-19, извън лечебните заведения. Когато пациентите попаднат в болница с усложнения, са минали поне през двама, трима лекари, рядко са пациентите, които се самонасочват, за да бъдат хоспитализирани. Това каза зам.-председателят на БЛС д-р Николай Брънзалов в ефира на Bulgaria ON AIR.
Той добави, че на сайта на общопрактикуващите лекари отдавна са сложени техните предложения. Ние спазваме инструкциите, но те не са перфектни и много трудно ще бъдат. Ние имаме проблем, този вирус е в обществото. Колкото по-рано го диагностицираме даден пациент, толкова по-лесно ще бъде овладяна инфекцията, заяви Брънзалов.
Брънзалов подчерта, че тяхната работа не е да лекуват само коронавирус. Има и много хронични заболявания, които трябва да се открият в ранен етап и да бъдат наблюдавани.
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Министър Демерджиев разпореди: Парите за пътна безопасност – само за намаляване на катастрофите
Министър Демерджиев разпореди: Парите за пътна безопасност – само за намаляване на катастрофите
КЗП с масирани проверки за нелоялни търговски практики по Черноморието
КЗП с масирани проверки за нелоялни търговски практики по Черноморието
БАБХ констатира огнище на шарка по дребните преживни животни в гр. Първомай
БАБХ констатира огнище на шарка по дребните преживни животни в гр. Първомай
Ивелин Михайлов закрива "Исторически парк"
Ивелин Михайлов закрива "Исторически парк"



Яндекс.Метрика