БОКС: Стойка и Светлана си осигуриха медали от Странджата

26.02.2021 г. 09:52:36 ч.
/
Стойка Кръстева и Светлана Каменова се класираха на полуфинал на 72-ото издание на най-стария боксов турнир в Европа - купа “Странджа”. Двете добричлийки записаха вторите си победи на ринга в София.

Стойка Кръстева, позната преди да се омъжи като Петрова, си осигури поне бронз в категория до 51 кг. Медалистката от световни и европейски първенства се класира за полуфиналите, след като игра много прецизно, отлично контрираше французойката Васила Лхадири и напълно заслужено спечели с 5:0 съдийски гласа. Тя бе по-добрата и в трите рунда, вземайки по 30:27 гласа. Днес Стойка ще срещне Вирджиния Фукс от САЩ в битка за класиране на финала.

Светлана Каменова отново показа отлична игра след завръщането си на ринга. Първата българка с медал от световно първенство се класира за полуфиналите на купа „Странджа”, след като с много умна и прецизна игра победи американката Андреа Медина. Добричлийката заслужи минимум бронзово отличие при 57-килограмовите, побеждавайки с категоричното 5:0 съдийски гласа (30:27, 39:28, 29:28, 30:27, 29:28). За място на финала Светлана ще боксира с Карина Тазабекова от Русия.