Болнична храна уби петима във Великобритания

15.06.2019 г. 14:28:33 ч.
/
Болнична храна уби петима във Великобритания
Болнична храна уби петима във Великобритания. Британското правителство е наредилo да се проведе разследване за храната в болниците след пет смъртни случая от листериоза, свързана със сандвичи и салати, информира АП.
Министърът на здравеопазването Мат Ханкок заяви, че иска "радикално нов подход" в сервирането на храната в болниците.
Властите свързват случаите с Good Food Chain, която снабдява десетки болници на Острова, а също и с доставчик на месо за компанията.
Трима от пациентите са починали в болници в Манчестър и Ливърпул в Северозападна Англия. Другите две места не са установени.
От здравните власти обявиха, че няма регистрирани смъртни случаи от изтеглянето на храните в края на май.

снимката е илюстративна
Снимка:www.london-cafe.com
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари



Яндекс.Метрика