Борец, хандбалист и лекоатлетка са шампионите на лъвския скок в Спортното училище (ВИДЕО)

19.02.2020 г. 15:11:45 ч.
/
Борецът Ростислав Александров, хандбалистът Стефан Димов и лекоатлетката Александра Бекярова са шампионите на традиционния за Спортно училище „Георги С. Раковски“ – Добрич лъвски скок, с който ежегодно на 19 февруари ученици и учители почитат гибелта на Васил Левски.

В началото учителят по история Тотю Тотев запозна талантливите млади спортисти с делото на Апостола на свободата, след което всички присъстващи запазиха минута мълчание в памет на великия българин.

Участниците в лъвския скок при момчетата бяха разделени в две възрастови групи. При големите – от 9 до 12 клас, първото място спечели борецът Ростислав Александров, който преди година бе втори на това състезание. От 6 години той тренира при заслужилия треньор Петър Петров и оттогава е спечелил 5 медала на държавни първенства – сребърен и 4 бронзови. Ростислав Александров постигна много силен резултат – 5,20 м. и победи с 5 см. втория Станимир Милушев, който е хандбалист. Трети в тази възрастова група се класира борецът Ивелин Ивелинов.

При момчетата от 5 до 8 клас хандбалистът Стефан Димов постигна мечтата си да спечели лъвския скок. Разпределителят при момчетата до 12 г. на ХК „Добруджа“ сподели, че е бил много впечатлен от състезанието преди година и оттогава се е подготвял специално, за да развие уменията си в дългия скок и да победи. Той си осигури първото място с резултат от 4.00 м. На призовите места следват двама борци – втори е Минко Георгиев, а трети – Иван Димитров.

За втора поредна година при дамите Александра Бекярова нямаше конкуренция и очаквано лекоатлетката отново победи при момичетата. Макар и да не е специализирана в скока, а в бяганията на 400 и 800 м. и спортното ходене, тя показа, че и в тази дисциплина има много потенциал и записа 3,50 м. Следващата цел пред нея е да спечели турнира по спортно ходене в Поморие на 7 март, с което да заслужи правото да представя България за Балканиадата. Втора при момичетата е баскетболистката Кристияна Първанова, а трета – Мария Веселинова, която тренира борба.

Най-добрите в лъвския скок бяха наградени от директора Николай Дяков с грамоти и шоколади. За втора поредна година той присъди специалния приз – за най-атрактивен скок, на бореца Васил Василев.

19 февруари е един много тъжен ден за България и ние трябва винаги да помним и уважаваме подвига на личности като Васил Левски, Христо Ботев и патрона на нашето училище Георги Раковски, отбеляза в своето слово директорът на училището за шампиони в Добрич Николай Дяков.