Бурите и наводненията в САЩ през първата половина на 2019-а нанесли щети за 1,2 млрд. долара

12.08.2019 г. 08:55:16 ч.
/
Бурите и наводненията в САЩ през първата половина на 2019-а нанесли щети за 1,2 млрд. долара
Икономическите щети, нанесени на инфраструктурата на 24 американски щата от бурите и наводненията през първата половина на годината, се изчисляват на 1,2 милиарда долара, съобщи Асошиейтед прес, цитирана от БТА.
АП е анализирала публикуваните информации на щатските власти и е включила щетите по автомобилните пътища, мостовете, компаниите за обществени услуги, хидротехническите съоръжения, сградите на държавни учреждения и обществените паркове.
Посочената сума от 1,2 милиарда долара може да нарасне в близко време, тъй като редица щати не са приключили оценките от пораженията от последните природни стихии и най-вече от урагана "Бари".
Федералното правителство пое ангажимент да задели финансова помощ, която ще покрие голяма част от претърпените загуби, отбеляза АП.
Снимка:cdn.arstechnica.net
Източник:24 часа

Коментирайте
Подобни новини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари



Яндекс.Метрика