Българка оглавява службата на говорителите на ЕК

19.07.2019 г. 15:09:15 ч.
/
Българка оглавява службата на говорителите на ЕК
Българката Мина Андреева оглавява временно службата на говорителите на Европейската комисия, съобщава bTV, цитирайки самата Андреева.
Досега сънародничката ни беше заместник на основния говорител Маргаритис Схинас. До назначението на Андреева се стигна, след като вчера Схинас беше предложен от гръцкото правителство за еврокомисар в следващия състав на ЕК с председател Урсула фон дер Лайен.
Андреева посочи, че до момента 15 държави от Европейския съюз са направили предложения за следващите си еврокомисари, като едва пет от предложените са жени. Новоизбраният председател на ЕК обаче поиска да работи с най-много 13 мъже в своя 27-членен екип и настоя страните членки да предложат по двама кандидати - мъж и жена.
От 30 септември до 8 октомври ще се проведат изслушванията на кандидатите. Очаква се между 21 и 24 октомври да се гласува и целият състав на ЕК с председател Урсула фон дер Лайен. Настоящият състав на Комисията ще бъде на работа до края на октомври.
Снимка:images.chr.bg
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи



Яндекс.Метрика