Черноморец и Добруджа завършиха 2:2 в дерби на ниво "В" група, но с цени на билетите като за "А" (ВИДЕО)

20.08.2016 г. 20:30:24 ч.
/
Черноморец /Балчик/ и Добруджа завършиха 2:2 в дербито на Трета североизточна лига. Както се очакваше преди самия двубой между двата най-стойностни отбора в групата, се получи оспорван мач с много интересни и напрегнати моменти както на самия терен, така и по трибуните.
Домакините поведоха в резултата още в 5-ата минута. След центриране от ъглов удар защитата в жълто-зелено и вратарят Николай Радомиров не успяха да преценят траекторията на топката и тя влетя във вратата - 1:0.
Добруджанци успяха да изравнят в 19-ата минута чрез Александър Йовчев. Полузащитникът овладя топката в наказателното поле на домакините и със силен шут от воле вкара за 1:1.
Само шест минути по-късно обратът бе пълен. С най-голяма заслуга за втория гол на гостите беше Петър Казаков, който овладя топката в полето на Добруджа, напредна сам в половината на Черноморец и изведе с чудесен пас Кристиан Пешков, който пусна топката покрай вратаря за 1:2.
През втората част добрите атаки почти липсваха. Но в средата на полувремето домакините все пак стигнаха до равенството. След центриране в наказателното поле на Добруджа топката стигна до Румен Николов, който отблизо с глава я прати във вратата за крайното 2:2.
В самия край на мача отново Румен Николов можеше да донесе и победата на черноморци, но не успя да се възползва от грешка в отбраната на гостите, които мислеха, че нападателят е в засада, но неговият удар мина покрай вратата.
Дербито събра над 1000 зрители от цялата област, като всички бяха възмутени от решението на ръководството на Черноморец да сложи цена на билета от 5 лева. "Вчера гледахме мач от "А" група между Черно Море и Локомотив /Пловдив/ в Каварна за 3 лева, днес ни искат 5 за мач от "В" група", недоволстваха зрителите.
Солидна агитка от Добрич подкрепяше отбора на Добруджа, не се размина и без напрежение и интересни моменти и по трибуните.