Начало >Добруджа >Култура

Ден на отворени врати на 25 септември в Регионален исторически музей – Добрич

23.09.2020 г. 13:36:14 ч.
/
Ден на отворени врати на 25 септември в Регионален исторически музей – Добрич
Регионален исторически музей – Добрич обявява 25 септември за Ден на отворени врати.
На този ден преди 80 години добричките граждани тържествено посрещат частите на българската армия, след подписването на Крайовския договор на седми септември 1940 г.
В музея в градски парк „Свети Георги“ посетителите ще могат да разгледат новооткритата изложба „Граници и съдби. Добруджа 1940.“ Тя проследява всички паметни моменти от септемврийските дни на 1940 г. – подписването на договора, влизането на българската армия в Южна Добруджа и радушното й посрещане от добруджанци. Показано е и преселването на нашите сънародници от Северна Добруджа. Значителна част от експонатите се показват за първи път пред добричката публика.
На 23.09.2020 г. на сайта на музея и на сайта на община Добрич почитателите на историята ще могат да видят презентацията „Добрич ликува“. Тя показва посрещането на ген. лейтенант Георги Попов – ген.-управител на Южна Добруджа и на българската армия в Добрич на 25.09.1940 г.
На 25 септември, в деня на град Добрич презентацията ще бъде прожектирана на големия екран на хотел България.

Коментирайте
Подобни новини
Уникална изложба на историческия комикс гостува в Добрич (СНИМКИ)
Уникална изложба на историческия комикс гостува в Добрич (СНИМКИ)
Галин Ненов отвори своето откровение "Щастието.То обича тишината" за приятели и почитатели (СНИМКИ)
Галин Ненов отвори своето откровение "Щастието.То обича тишината" за приятели и почитатели (СНИМКИ)
Бароков концерт на свещи ще потопи публиката в в Добрич в магията на музиката на Бах и Хендел
Бароков концерт на свещи ще потопи публиката в в Добрич в магията на музиката на Бах и Хендел
РИМ – Добрич и Софийска градска художествена галерия със съвместен проект
РИМ – Добрич и Софийска градска художествена галерия със съвместен проект



Яндекс.Метрика