Десетки хиляди напуснаха Ухан за броени часове

08.04.2020 г. 10:47:31 ч.
/
Десетки хиляди напуснаха Ухан за броени часове
Най-малко 65 хиляди души са напуснали китайския град Ухан през първите часове, след като беше вдигната забраната за излизане от него, предаде агенция AP. Всеки, който има "зелен код" на смартфона си, е свободен да пътува, отбелязва Би Би Си. 
Жителите на Ухан прекараха 76 дни в изолация заради наложените строги мерки при избухването на епидемията от новия коронавирус SARS-CoV-2.
Хората напускат града с влакове и самолети. Първият влак, който излезе от 11-милионния център на провинция Хубей, потегли в 0:50 ч. местно време.
Едновременно с това бяха отворени и автомобилните пътища.Въпреки отмяната на ограниченията, властите в Ухан призовават жителите да не напускат града без необходимост.
През последните дни в Ухан не са регистрирани нови случаи на заразяване с коронавируса. Местните здравни органи обаче призовават да се избягват пътуванията без належаща необходимост, тъй като не е изключена втора вълна на епидемията.
Снимка:webnews.bg
Източник:News.bg

Коментирайте
Подобни новини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Лос Анджелис обяви извънредно положение заради голям пожар в хладилен склад
Лос Анджелис обяви извънредно положение заради голям пожар в хладилен склад



Яндекс.Метрика