До 15 юни ще има седемдневна карантина за влизащите в Гърция българи

01.06.2020 г. 13:39:37 ч.
/
До 15 юни ще има седемдневна карантина за влизащите в Гърция българи
Влизащите в Гърция ще трябва да преминат седемдневна карантина, дори ако тестът им за COVID-19 е отрицателен. Това гласи заповед на гръцкото правителство от снощи, цитирана от в. "Катимерини".
Тази мярка ще важи за българите до средата на юни. След това пристигащите ще бъдат тествани на случаен принцип.
До средата на месеца всички влизащи в страната ще бъдат тествани за болестта и ще прекарват една нощ в избран от властите хотел. Ако резултатът им е негативен, те ще трябва да прекарват под карантина седем дни. Ако е положителен - 14.
От 15 до 30 юни същите правила ще важат само за засегнатите Белгия, Франция, Италия, Нидерландия, Полша, Португалия, Испания и Швеция от ЕС. Също така за Великобритания и други трети държави.
Източник:Dnevnik.bg

Коментирайте
Подобни новини
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Лос Анджелис обяви извънредно положение заради голям пожар в хладилен склад
Лос Анджелис обяви извънредно положение заради голям пожар в хладилен склад
Два влака се сблъскаха северно от Лондон
Два влака се сблъскаха северно от Лондон



Яндекс.Метрика