До 15 юни ще има седемдневна карантина за влизащите в Гърция българи

01.06.2020 г. 13:39:37 ч.
/
До 15 юни ще има седемдневна карантина за влизащите в Гърция българи
Влизащите в Гърция ще трябва да преминат седемдневна карантина, дори ако тестът им за COVID-19 е отрицателен. Това гласи заповед на гръцкото правителство от снощи, цитирана от в. "Катимерини".
Тази мярка ще важи за българите до средата на юни. След това пристигащите ще бъдат тествани на случаен принцип.
До средата на месеца всички влизащи в страната ще бъдат тествани за болестта и ще прекарват една нощ в избран от властите хотел. Ако резултатът им е негативен, те ще трябва да прекарват под карантина седем дни. Ако е положителен - 14.
От 15 до 30 юни същите правила ще важат само за засегнатите Белгия, Франция, Италия, Нидерландия, Полша, Португалия, Испания и Швеция от ЕС. Също така за Великобритания и други трети държави.
Източник:Dnevnik.bg

Коментирайте
Подобни новини
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
ЕС на прага на дигиталното евро
ЕС на прага на дигиталното евро
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Британският премиер подаде оставка
Британският премиер подаде оставка



Яндекс.Метрика