Добричлии донесоха важни точки за България на Европейското отборно първенство по лека атлетика

12.08.2019 г. 11:13:07 ч.
/
Добричлии донесоха важни точки за България на Европейското отборно първенство по лека атлетика
България се класира на шесто място във Втора лига на европейското отборно първенство по лека атлетика за мъже и жени, проведено във Вараждин, Хърватия. С голяма заслуга страната ни да не бъде сред застрашените от изпадане, тъй като тази година групата напуснаха 5 от 12-те отбора, бяха добричлиите в състава.
 
Милица Мирчева се пребори за второто място на 3000 м. Така добричлийката добави цели 11 точки към актива на тима ни. Милица Мирчева участва в две дисциплини, като на 1500 м. зае седмо място.
 
Много силно се представи състезателят на СКЛА „Добрич“ Никола Михов. Той се класира шести в дисциплината хвърляне на чук и осигури 7 точки на България.
 
Със същия актив се отчете и другият състезател на СКЛА „Добрич“ – Георги Иванов. Той зае шестото място на тласкане на гюле.
 
Балчиклийката Екатерина Димова остана 11-а на хвърляне на чук.

Първото място зае националният отбор на Естония, който се класира в по-горната група.

Коментирайте
Подобни новини
ТЕНИС: Международният турнир J60 Izida Cup се провежда на кортовете в Добрич
ТЕНИС: Международният турнир J60 Izida Cup се провежда на кортовете в Добрич
Силно представяне за КПС „Добруджа 2021“ в национален турнир по плуване за деца с увреждания
Силно представяне за КПС „Добруджа 2021“ в национален турнир по плуване за деца с увреждания
Президентът на СКГ „Алексия“  ще предложи треньорите в клуба за наградата „Отбор на месеца“
Президентът на СКГ „Алексия“ ще предложи треньорите в клуба за наградата „Отбор на месеца“
СКГ „Алексия“ с 6 златни медала от Държавното първенство "Гимнастрада"
СКГ „Алексия“ с 6 златни медала от Държавното първенство "Гимнастрада"



Яндекс.Метрика