Добричлии донесоха важни точки за България на Европейското отборно първенство по лека атлетика

12.08.2019 г. 11:13:07 ч.
/
България се класира на шесто място във Втора лига на европейското отборно първенство по лека атлетика за мъже и жени, проведено във Вараждин, Хърватия. С голяма заслуга страната ни да не бъде сред застрашените от изпадане, тъй като тази година групата напуснаха 5 от 12-те отбора, бяха добричлиите в състава.

Милица Мирчева се пребори за второто място на 3000 м. Така добричлийката добави цели 11 точки към актива на тима ни. Милица Мирчева участва в две дисциплини, като на 1500 м. зае седмо място.

Много силно се представи състезателят на СКЛА „Добрич“ Никола Михов. Той се класира шести в дисциплината хвърляне на чук и осигури 7 точки на България.

Със същия актив се отчете и другият състезател на СКЛА „Добрич“ – Георги Иванов. Той зае шестото място на тласкане на гюле.

Балчиклийката Екатерина Димова остана 11-а на хвърляне на чук.

Първото място зае националният отбор на Естония, който се класира в по-горната група.