Добричлийката Милица Мирчева с поредна победа в България

30.07.2020 г. 08:54:10 ч.
/
Добричлийката Милица Мирчева записа поредната си победа след подновяването на състезанията в България. Най-добрата българска лекоатлекта на средни разстояния спечели при жените във второто издание на „Дупница рън“, което бе първото състезание от веригата „Рън България“.
Едни от най-добрите бегачи в средните и дългите бягания си дадоха среща на първото за годината състезание от веригата „Рън България“, което се проведе вчера в Дупница.
Дистанцията бе 8 км по силно пресечен терен с много тежък баир малко след началото.
Милица, която се състезава за Атлет – Мездра, постигна победата с време 30:25 мин. Второто място зае Маринела Нинева (Локомотив – Дряново) с време 30:41 мин. Трета е Елена Димитрова (Локомотив – Дряново) с 34:28 мин.
Победител при мъжете стана Георги Гергов (Стратеш Атлетик – Ловеч), който пробяга дистанцията за 26:56 мин.
Близо 60 души завършиха второто издание на „Дупница рън“, което се проведе при изключително горещо време.

снимка: Atletika.bg