Добруджа и Суворово завършиха 1:1 в първата зимна контрола на „жълто-зелените”

23.01.2018 г. 16:15:52 ч.
/
Добруджа и Суворово завършиха 1:1 в първата проверка на „жълто-зелените” от зимната подготовка. Мачът, който е част от турнира „Балчик къп” се игра в Суворово при идеални условия, тъй като терените в Албена не са подходящи за игра заради падналите валежи в последните дни.
Домакините откриха резултата през първото полувреме, а каращият проби в Добруджа Валентин Сливов изравни през втората част.
Наставникът на Добруджа Диян Божилов сподели, че е много доволен от показаното от футболистите като се има предвид, че това е едва първата контрола.
В игра за Добруджа се появиха Кристиян Петков – Кико и Кристиян Георгиев. Той също е възпитаник на детско-юношеската школа на добричкия клуб, но през есента бе състезател на Ботев (Гълъбово).
Диян Божилов призна, че очаква до края на седмицата към тима да се присъединят още нови футболисти.
Следващата проверка на Добруджа ще бъде срещу елитния Витоша /Бистрица/ в четвъртък, като в деня на мача ще стане ясно къде ще се играе. По програма всички мачове на Добруджа са от 14.00 часа в Албена, но поради атмосферните условия мачът с Витоша може да бъде преместен. Сред вариантите е и изкуственото игрище в Добрич.