Добруджа с двама футболисти в младежкия национален тим

29.08.2013 г. 14:40:00 ч.
Двама футболисти на Добруджа са получили повиквателни за младежкия национален отбор. Нападателят Тодор Чаворски и вратарят Александър Конов са повикани от старши треньора на националния тим Михаил Мадански за предстоящите европейски квалификации срещу Естония (6 септември в Ловеч) и Русия (10 септември в Москва).
Това е голям успех за Добруджа, отбелязват от ръководството на клуба. Играчите се нареждат до имена като Светослав Петров и Светослав Тодоров, като повече от 15 години футболист на „жълто-зелените" не е викан да представлява Добрич в националните гарнитури. От ръководство пожелават успех на момчетата да представят успешно Добруджа и България.
Младежите се събират на 1 септември в 10:00 часа пред Национален стадион "Васил Левски" и заминават за Ловеч половин час по-късно. След двубоя с Естония по всяка вероятност Михаил Мадански и момчетата му ще продължат подготовката си в Правец, а на 9 септември е полетът за Москва. До момента младежкият национален отбор е изиграл два мача в квалификациите, в които записа две победи с по 3:0 над аутсайдера Андора.