Начало >Добруджа >Общество

Добруджанци сеят усилено

11.10.2018 г. 14:43:06 ч.
/
Добруджанци сеят усилено
Преполовена е сеитбата  на пшеница в Добруджа, съобщават от ОД“Земеделие“-Добрич. До този четвъртък земеделците са засели 610 хил. дка. С ечемичени семена са засадени   4630 дка и с рапица 178 хил.дка.  С третикале са обхванати  2330 дка. В ход е предсеитбената подготовка на  над 988 хил дка земя и дълбока оран на над 855 хил. дка. В Добруджа обикновено сеитбата на есенници продължава в зависимост от климатичните промени и до началото на ноември.
Снимка:dobrudjabg.com

Коментирайте
Подобни новини
Водните аварии днес
Водните аварии днес
Водните аварии днес
Водните аварии днес
Община Добричка връчва днес Годишните си награди за 2025 година
Община Добричка връчва днес Годишните си награди за 2025 година
Времето на 26 юни
Времето на 26 юни



Яндекс.Метрика