Доц. Гломб: Третата доза ваксина ще стане задължителна

24.10.2021 г. 11:25:42 ч.
/ ИА Добруджа
Доц. Гломб: Третата доза ваксина ще стане задължителна
Поставянето на трета инжекция от ваксинационните препарати против коронавируса започва да се приема не от политическа гледна точка, а се базира на медицински доказателства. С оглед на това "третата игла" ще стане задължителна рано или късно. Новината съобщи в ефира на БНТ завежданият отдел "Вурусология" в Националния център по заразни и паразитни болести (НЦЗПБ) доц. Любомира Николаева-Гломб. Поставяне на трета доза ваксина се прилага в страни като САЩ и Израел.  

Тя коментира също и това дали трябва да бъдат признавани за издаване на зелен сертификат тестовете за наличие на антитела. "Няма ясни научни доказателства, че наличието на определен брой антитела защитава. Може човек с много такива да се разболее тежко и напротив - такъв с малко антитела да не пострада от вируса", подчерта Гломб.

Според нея има пряка връзка между силата на мерките и ефективността им. "Пълен локдаун ще бъде най-ефективен от медицинска гледна точка, но ще бъде пагубен за икономиката", добави доц. Николаева-Гломб.  В заключение доц. Любомира Николаева-Гломб допълни, че локдаунът бил "мярка демоде", налагаща се у нас поради ниското ниво на ваксинация сред населението.


 
Източник:actualno.com

Коментирайте
Подобни новини
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин
Земеделското министерство въвежда единна система за проследяване на храните
Земеделското министерство въвежда единна система за проследяване на храните
Радев отрече твърденията за замразяване на минималната работна заплата
Радев отрече твърденията за замразяване на минималната работна заплата
България и САЩ обсъдиха последните стъпки за отпадането на визите
България и САЩ обсъдиха последните стъпки за отпадането на визите



Яндекс.Метрика