Един арестуван при снощния протест в София

23.09.2020 г. 09:22:18 ч.
/
Един арестуван при снощния протест в София
Сблъсък между полиция и протестиращи беляза 76-ия ден на протеста срещу правителството и главния прокурор. Ранен е бил един полицай. Има и арестуван за носене на забранени предмети, съобщи БТВ.
До сблъсъка се стигна, след като около 21:30 протестиращи бяха спрени между сградата на БАН и стария парламент. По думите на демонстрантите настоявали да стигнат до храм-паметника "Св. Александър Невски".
По униформените полетяха яйца, шишета и камъни. Демонстрантите направиха няколко неуспешни опита да разкъсат полицейския кордон. Дойде и кметът на район "Оборище" Николай Александров. Около полунощ - демонстрантите се разотидоха.
А протестът на площад "Независимост" мина под мотото - "Нека бъде светлина".
"Отровното трио" обяви своя план за спасение на България - изваждане на прокуратурата от съдебната система, реформа в образованието и културата, както и край на бетона по Черноморието.
Демонстрантите бяха приветствани от евродепутата от групата на Зелените - Даниел Фройнд. Той обясни, че гласовете от протестите у нас вече отекват в Брюксел.

снимка: trud.bg
Снимка:trud.bg
Източник:ТРУД

Коментирайте
Подобни новини
Повишават пенсията за старост
Повишават пенсията за старост
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин
Трима души са открити мъртви в общежитие в Угърчин
Земеделското министерство въвежда единна система за проследяване на храните
Земеделското министерство въвежда единна система за проследяване на храните
Радев отрече твърденията за замразяване на минималната работна заплата
Радев отрече твърденията за замразяване на минималната работна заплата



Яндекс.Метрика