Facebook променя името си

20.10.2021 г. 10:13:31 ч.
/
Facebook променя името си
Facebook планира да промени името си, съобщи порталът Verge, позовавайки се на отлично информиран източник.
"Facebook планира да промени името си, така че то да отрази фокуса на компанията върху изграждането на "метавселена", се казва в съобщението на портала.
Ръководителят на социалната мрежа Марк Зукърбърг планира да обсъди преименуването на компанията на годишната конференция Facebook Connect, която ще се проведе на 28 октомври, но промените може да бъдат обявени по -рано.
Според портала, в резултат на ребрандирането, приложението Facebook ще стане едно от многото, контролирани от компанията майка.
Новото име се пази в строга тайна и дори не всички членове на ръководството го знаят. Предполага се, че то може да има нещо общо с Horizon - името на виртуалните офиси, разработени от Facebook.
„Метавселената” според изпълнителния директор на Facebook Марк Зукърбърг, ще предостави големи възможности за изява на хора с творчески професии, и на тези, които искат да живеят, работят и да се забавляват далеч от центъра на града.
Социалната мрежа Facebook е основана през февруари 2004 г. от 19-годишния американски студент Марк Зукърбърг. Компанията Facebook притежава услугите Messenger, WhatsApp и Instagram.Зукърбърг е на трето място в списъка на най -богатите американци: в началото на септември състоянието му се оценява на 134,5 милиарда долара.
Снимка:static.bnr.bg
Източник:БНР

Коментирайте
Подобни новини
Проучване: Над 20% от германците са обмисляли да емигрират
Проучване: Над 20% от германците са обмисляли да емигрират
Франция отлага срещата а Г-7 заради кеч двубой в Белия дом за рождения ден на Тръмп
Франция отлага срещата а Г-7 заради кеч двубой в Белия дом за рождения ден на Тръмп
Тръмп: Не мисля, че е необходимо след Мадуро да залавяме и Путин
Тръмп: Не мисля, че е необходимо след Мадуро да залавяме и Путин
Какво съдържа търговското споразумение между ЕС и Меркосур и защо е спорно?
Какво съдържа търговското споразумение между ЕС и Меркосур и защо е спорно?



Яндекс.Метрика