Фармацевтите съдят НС и МС, били дискриминирани

25.10.2021 г. 09:55:25 ч.
/
Фармацевтите съдят НС и МС, били дискриминирани
Българският фармацевтичен съюз (БФС) заведе колективен иск от името на своите членове срещу Народното събрание и Министерския съвет. БФС е първата съсловна организация, която е принудена да направи това, поради дискриминационно отношение към магистър-фармацевтите, което съществува от години в системата на здравеопазването, но особено отчетливо бе демонстрирано от държавата по времето на пандемията от COVID-19, посочват от съюза.
Причината за недоволството им е, че за тях не са предвидени допълните средства като за останалите специалисти на първа линия. 
От началото на месец септември БФС многократно настоява за среща с Надзорния съвет на Националната здравноосигурителна каса, за да се гарантира и обезпечи нормалната работа на аптеките с НЗОК, но такава среща до момента няма. Едва след завеждането на колективния иск бе получено писмо, което отново прехвърля отговорността към друга институция.

БФС настоява за отговорно поведение от българските институции, разумен диалог и равноправно отношение към всички съсловия – обратното би задълбочило хаоса в системата и би създало затруднения за пациентите.
Източник:Dnes.bg

Коментирайте
Подобни новини
Демерджиев: Злите езици говорят, че зад фирмите, доставящи мантинели, стои бивш премиер
Демерджиев: Злите езици говорят, че зад фирмите, доставящи мантинели, стои бивш премиер
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
Цените на едро на основни храни, плодове и зеленчуци продължават да се движат надолу
БАБХ е изтеглила над 6 тона фалшиво краве масло от пазара
БАБХ е изтеглила над 6 тона фалшиво краве масло от пазара
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!
Финансовият министър настоя: Бюджет 2026 е бюджет на реалността!



Яндекс.Метрика