ФУТБОЛ: Черноморец (Балчик) обърна лидера и продължава победната си серия

22.11.2020 г. 09:30:17 ч.
/
Отборът на Черноморец (Балчик) продължава с победния си ход в Североизточната Трета лига. Вчера тимът от Белия град победи като гост лидера в класирането Светкавица (Търговище) с 3:2 в дербито на ХV-ия кръг. На почивката домакините от Търговище водеха с 2:0 с попадения на Никола Василев в 28-ата и -Любомир Михалев в 44-ата минути.
Черноморец намали резултата в 47-ата мин. След далечен удар на Ивайло Русев и рикошет в тяло на защитник. В 65-ата мин. Резултатът бе изравнен след удар на Валентин Веселинов от границата на наказателното поле. До края на мача време гостите натиснаха още повече своя противник и в 86-ата мин. Стигнаха до победата с гол на Ивайло Русев. Със спечелените 3 точки Черноморец (Балчик) остава трети в класирането – с 29 точки, само на една от водача, но  с мач по-малко. 29 точки има и Спартак Варна, който днес приема Устрем (Дончево).
Другите представители на област Добрич в първенството претърпяха загуби вчера.
Интер (Добрич) загуби с 0:4 от Дунав. Спортист (Генерал Тошево) загуби от Шумен с 1:4, а Септември (Тервел) отстъпи на Доростол (Силистра)  с 1:2.

Снимка: Марияна Върбанова