ФУТБОЛ: „Добруджа“ е областен шампион за ветерани след втора победа над „Калиакра“ (ВИДЕО)

28.10.2020 г. 18:40:02 ч.
/
„Добруджа“ победи „Калиакра 1923“ с 4:2 на стадион „Дружба“ във втория финален мач на областния етап на първенството за ветерани. С общ резултат 8:3 отборът, воден от треньора Кольо Марков, продължава напред и очаква в следващия кръг шампиона на зона Варна.

В 3 мин. Румен Славов проби по десния фланг и подаде към Ивелин Ганчев – Джека в наказателното поле, който със силен шут откри резултата. В 27 мин. Димитър Недялков отбеляза за 2:0 след отлична асистенция на Димитър Василев. Веднага след това Димитър Златев с глава изпрати топката за трети път във вратата на гостите. Поради ангажименти на Явор Желязков, под рамката на вратата на „Добруджа“ застана легендарният нападател Атанас Стефанов – Баницата. Той опази вратата си до 35 мин., когато гостите получиха дузпа и Красен Кръстев намали пасива на своя отбор. Той отново бе точен 3 минути след почивката с прехвърлящ удар от около 30 метра и върна интригата в мача. 10 минути преди края Ивелин Димитров – Широ, който идва от Румъния специално за мачовете на ветераните, оформи крайния резултат.

„Добруджа“ игра в състав: Атанас Стефанов, Иван Костадинов, Светослав Кръстев, Димитър Василев, Румен Славов, Ивелин Димитров, Диян Божилов, Венцислав Желев, Димитър Златев, Димитър Недялков, Ивелин Ганчев (Валентин Ангелов, Красимир Коев, Данаил Михайлов).