ФУТБОЛ: Добруджа изпусна да победи Ботев във Враца

31.08.2013 г. 08:00:00 ч.
Добруджа завърши 1:1 при гостуването на Ботев (Враца) в първия двубой от 5-ия кръг на "Б" група. Пред около 2000 зрители на стадион "Христо Ботев" двата тима си поделиха по едно полувреме. През първото врачани бяха по-активни и успяха да поведат, но през втората част Добруджа създаде куп ситуации, но успя да стигне само до изравняване.
Срещата започна с домакински натиск, който даде резултат в 15-ата минута. Вратарят на Добруджа Конов направи груба грешка, която бе наказана от Ненов, който откри с хубав прехвърлящ удар. След гол добруджанци се активизираха. В 31-ата минута гол на Добруджа бе отменен поради засада. В самия край на първата част Чаворски можеше да изравни, но ударът му мина над вратата. През второто полувреме Добруджа заигра още по-силно. В 50-та минута Цветковски спаси сигурен гол. В 56-ата минута резервата на Добруджа Спас Георгиев пропусна чисто положение от 10 метра, като ударът му срещна тялото на защитник. В следващите минути добруджанци направиха още няколко пропуска, като в 73-ата минута много опасен удар на Ивайло Лазаров мина на сантиметри от напречния стълб. Логичното се случи в 81-ата минута, когато домакините не успяха да изчистят една топката, която попадна в Лазаров. От 18 метра стреля фронтално срещу вратата и матира Цветковски - 1:1. С попадението Лазаров зарадва точно феновете на Добруджа, които бяха пропътували разстоянието до Враца, за да подкрепят отбора. В 90-ата минута Лазаров можеше да донесе победата, но от 5 метра с глава стреля неточно. В последната четвърта минута
Добруджа събира 8 точки и се изравнява с Калиакра на 2-ото място преди останалите срещи от кръга.
Добруджа игра в състав: Конов, Иванов, Христозов, Гаджалов, Д. Димитров, Симеонов (55-Лазаров), Малинов, Петков, Цачев (73-И. Димитров), Чаворски (48-Сп. Георгиев)