ФУТБОЛ: Добруджа изпусна победата в гостуването на Монтана – 2:2

24.03.2014 г. 17:52:00 ч.
/
Добруджа изпусна победата при гостуването си на Монтана от 17-ия кръг на „Б" група, завършвайки 2:2. Мачът се игра в Мездра, тъй като стадион „Осогово" в Монтана е в ремонт.
„Жълто-зелените" откриха резултата в 35-ата минута с попадение на Ивайло Димитров. Добруджанци имаха превъзходство през първото полувреме, докато домакините залагаха предимно на твърдите единоборства. На два пъти и вратарят Алекс Конов се намеси решително, за да запази преднината от един гол на гостуващия тим.
В средата на второто полувреме Монтана стигна до равенство, но радостта на домакините трая едва десетина минути. В 74-ата минута Кристиян Димитров – Кико със страхотен шут от границата на наказателното поле изведе Добруджа за втори път напред в резултата – 1:2. В 80-ата минута Ивелин Василев пропусна да вкара трети гол и да реши двубоя, като негов удар с глава мина на сантиметри над вратата на домакините. Две минути по-късно и Иван Цачев не успя да отбележи отново след удар с глава. Така се стигна до 84-ата минута, когато грешка в отбраната на „жълто-зелените" бе използвана от играчите на Монтана, които успяха да стигнат до равенството.
Със спечелената точка Добруджа събира актив от 30 и изостава на 3 точки от втория Хасково, и на 9 от лидера Марек.