ФУТБОЛ: "Добруджа" остава на върха, Галин Стоянов с 4 гола за най-убедителната победа

21.09.2019 г. 19:49:20 ч.
/
Пета поредна победа в Североизточна трета лига постигнаха футболистите на "Добруджа". Те разбиха "Черноломец" (Попово) с 5:0 на стадион "Дружба" и остават на върха в класирането. Това е най-изразителната победа за "Добруджа" от общо седем в официален мач за сезона - за първенство и за двете купи.

Срещата започна с домакински натиск, като в началните минути излезлият от школата на "Добруджа" вратар на гостите Радосвет Христов на два пъти отрази опасни удари на Кристиан Пешков - първо с глава, а скоро след това и далечен шут. Резултатът бе открит в 16 мин. от централния нападател Галин Стоянов след асистенция на Мартин Дичев. Най-интересната ситуация до почивката бе в 37 мин., когато Кристиан Пешков стреля на два пъти, но първо вратарят Радосвет Христов спаси, а при добавката топката срещна гредата.

През второто полувреме жълто-зелените вдигнаха оборотите и разгромиха съперника, който бе в серия от 3 поредни победи преди гостуването си в Добрич. Галин Стоянов оформи своя хеттрик с попадения в 55 и 57 мин. При първия си гол след почивката той отблизо засече центрирането на Кристиан Пешков, а при втория бе изведен сам срещу вратаря при бърза контраатака. В 63 мин. Кристиян Петков прехвърли Радосвет Христов с красив диагонален удар и покачи на 4:0. 3 минути по-късно Галин Стоянов отбеляза четвърия си гол в мача, като втора асистенция записа левият бек Мартин Дичев. Така централният нападател на "Добруджа" вече има 7 гола от началото на сезона -  5 за първенство и по един за двете купи. До края на мача домакините пропуснаха добри възможности да постигнат още по-категоричен успех. Минута преди последния съдийски сигнал защитникът на "Черноломец" Димитър Стефанов фаулира на границата на наказателното поле откъсващия се Галин Стоянов и получи червен картон.

"Добруджа" игра в състав: Димитър Илиев, Иво Вихренов, Михаил Венков, Мартин Дичев, Георги Топалов, Тодор Паланков (58 мин. - Симеон Митев), Антоан Вълчев (46 мин. - Денис Кадир), Кристиан Пешков (60 мин. - Стефан Митев), Янчо Андреев, Кристиян Петков, Галин Стоянов.