ФУТБОЛ: Добруджа с първа победа в контролите

11.07.2018 г. 20:45:55 ч.
/
Добруджа победи с 2:0 Черноморец (Балчик) в контрола, играна днес на стадион „Дружба”. Мачът предложи на малцината зрители сравнително равностойна игра, но макар и малко, головите положения за добруджанци, бяха повече от тези на гостите. Първият гол падна в 35-та минута, когато младокът Арсовски, получи пас от Дони Дончев, напредна в наказателно поле и пусна успоредно на вратата към Тодор Колев, който без проблеми реализира за 1:0.
След почивката Диян Божилов пусна 10 нови футболисти, като само централният бранител Георги Радев запази мястото си на терена.
Вторият гол реализира Румен Николов в 83-та минута, след като с плонж засече центриране на Станимир Андонов.
Това бе първа победа за добруджанци в предсеознната подготовка, като  преди това записаха две загуби и едно равенство. Следващият спаринг е на 14 юли от 18.00 часа в Албена, където „жълто-зелените” ще се изправят срещу Спартак (Варна).