ФУТБОЛ: Добруджа с първа победа за пролетта (ВИДЕО)

02.04.2016 г. 20:50:54 ч.
/
Добруджа записа първа победа през пролетта. Днес „жълто-зелените“ се наложиха с 2:1 над Оборище (Панагюрище) в мач от 22-я кръг от шампионата в Б група. Всичките попадения паднаха преди почивката. Добруджа откри резултата в 7-та минута чрез Николай Минков, който без изведен зад гърба на отбраната на гостите и технично прати топката края вратаря Яначков. Тимът от Панагюрище изравни резултата в 20-та минута, когато след бърза контраатака двама техни нападатели се озоваха срещу Банков и Иван Колев без проблем реализира на празна врата. Десет минути по-късно Георги Станчев вкара първия си гол за Добруджа, след като се освободи технично и със силен диагонален удар вкара за 2:1.
В първите минути на второто полувреме добруджанци можеха да увеличат преднината си, но удари на Казаков, Узунов и Минков не намериха целта. В 78-та минута Георги Станчев бе съборен в наказателното поле на гостите и съдията Александър Костадинов отсъди дузпа. Капитанът на Добруджа Кристиян Димитров обаче стреля над вратата и запази интригата до края на двубоя. В последните минути дебют за добричкия тим записа и юношеският национал Стефан Иванов, които пропусна първите мачове заради контузия.
Със спечелените днес три точки Добруджа вече има 19. Въпреки това остава на предпоследната 15-та позиция. В следващия кръг момчетата на Радо Димов гостуват на Банско.

Репортаж на Михаил Добромиров и Павлина Живкова.