ФУТБОЛ: "Добруджа" се издъни срещу юноши в последната си контрола

15.02.2020 г. 14:54:01 ч.
/
"Добруджа" не успя да победи юношите старша възраст на "Черно море" (Варна) в последната си контрола за зимния подготвителен период. Пред около 100 зрители на стадион "Дружба" в Добрич мачът завърши наравно - 2:2.

В 7 мин. Михаил Венков върна топката към вратаря Иван Василев, който в опита си да изчисти я подари на Павел Георгиев и нападателят на гостите безпроблемно откри резултата. В 23 мин. Дейвид Филипов с хубав финт се освободи от опеката на двама защитнии и с плътен удар от границата на наказателното поле изравни резултата. В добавеното време на първата част домакините отново сами си създадоха неприятности и се озоваха за втори път в ролята на догонващи. Точно когато всички очакваха да чуят последния съдийски сигнал за полувремето, Пламен Шестаков изненада вратаря Димитър Илиев с върната в очертанията на вратата топка и се стигна до автогол. Въпреки че изоставаха в резултата, жълто-зелените почти не затрудниха съперника през второто полувреме и по-опасните атаки бяха пред вратата на добричлии. Все пак добруджанци стигнаха поне до равен 7 минути преди края. Защитникът Мартин Дичев показа, че умее и да бележи красиво, като вкара за 2:2 с технично прехвърляне на вратаря на гостите.

През второто полувреме за "Добруджа" игра 20-годишният молдовец Иван Чумаченко, който има и българско гражданство. Централният нападател се е присъединил към отбора вчера, след като преди това е бил на проби в "Пирин" (Благоевград). Главният мениджър на "Добруджа" Светослав Петров сподели, че не е доволен от видяното и най-вероятно Иван Чумаченко няма да бъде привлечен. Като срамно определи представянето на отбора в тази контрола Светослав Петров. При още един подобен мач ще има освободени още преди лятото, заяви той.

След седмица се подновяват мачовете в Североизточна трета лига, като в първия за годината кръг "Добруджа" ще приеме "Суворово".