ФУТБОЛ: „Добруджа“ загуби от „Пирин“ (ВИДЕО)

25.10.2020 г. 17:20:41 ч.
/
В мач от 11 кръг на Втора лига „Добруджа“ загуби домакинството си на фаворита в групата „Пирин“ с 0:2. Пред около 1200 зрители на стадион „Дружба“ жълто-зелените започнаха по-активно и дълго време владееха инициативата. Чистите голови положения липсваха и пред двете врати до откриването на резултата в 39 мин. Спас Георгиев проби по десния фланг и центрира остро по земя, след което в опита си да изчисти топката Дони Дончев я изпрати неспасяемо в собствената врата. След почивката „Добруджа“ се хвърли в атака в търсене на изравняване, но в 54 мин. Спас Георгиев завърши бърза контраатаката на гостите за 2:0. До края на мача по-опасните ситуации бяха пред вратата на „Добруджа“, но капитанът Димитър Илиев направи решителни спасявания и резултатът остана непроменен.

На играта на домакините се отразиха и принудителните смени. Още през първото полувреме централният нападател Ерай Карадайъ получи контузия, а през втората част Ерик Почански влезе невъзстановен и скоро се наложи да бъде заменен.

„Добруджа“ остава с 10 точки и е на 12-о място във временното класиране. В следващите 3 кръга отборът ще има само 1 мач, тъй като по програма на два пъти ще почива.