ФУТБОЛ: „Добруджа“ загуби първата си контрола, Дейвид Филипов се завърна с гол (ВИДЕО)

25.01.2020 г. 16:51:12 ч.
/
В мач между лидерите на Североизток и Югоизток в третото ниво на българския футбол „Добруджа“ загуби от „Созопол“ с 1:3 на стадион „Дружба“ в Добрич. Това бе първа контрола за жълто-зелените, докато съперникът вече бе изиграл 3 срещи през зимната подготовка.

В 11 мин. новото попълнение на „Добруджа“ Дейвид Филипов откри резултата. След върната към вратаря на „Созопол“ топка, централният нападател на домакините го притисна и блокира опита му да изрита напред кълбото, което се озова в опразнената врата.

В рамките на 5 минути през второто полувреме „Созопол“ обърна резултата в своя полза. Първо в 57 мин. Кристиян Иванов изравни, а след това Венцислав Гюзелев отбеляза с глава. В оставащото време „Добруджа“ пренесе играта пред вратата на гостите и пропусна няколко добри възможности за гол. В последната минута Кристиян Иванов се разписа за втори път в мача и оформи крайното 3:1 за „Созопол“.

Неофициален дебют с жълто-зеления екип записа и привлеченият от „Рилски спортист“ Радослав Михалков, който изигра пълни 90 минути. Поради контузия в коляното, третото ново попълнение на „Добруджа“ – Станислав Жеков, не бе включен в игра. Старши треньорът Светослав Петров не можеше да разчита още и на опитните Янчо Андреев и Кристиян Петков, които са болни от грип, както и на Пламен Шестаков, който поднови тренировки през тази седмица, след контузия и все още не е готов за игра.

Мачът ще се запомни и със завръщането на халфа Антоан Вълчев, който се появи на терена през второто полувреме. Той не бе играл от 12 октомври, когато счупи ключица на мача с „Устрем“ и пропусна остатъка от есенния дял на първенството.

Следващата контрола на „Добруджа“ ще бъде на 31 януари в Каблешково срещу втородивизионния „Нефтохимик“.