ФУТБОЛ: Германия победи Португалия в Добрич и ще играе на финала на Евро 2019

14.05.2019 г. 15:53:27 ч.
/
Германия победи Португалия с 2:0 в първия полуфинал на Европейското първенство по футбол за девойки до 17 години. Мачът на стадион „Дружба“ в Добрич започна с натиск на Бундестима, който бе материализиран в 25 мин., когато Софи Видауер се разписа отблизо след пробив и отлична астистенция на Карлота Вамзер. Германия удвои преднината си в 50 мин. Карлота Вамзер с удар от воле отбеляза красив гол във вратата на Португалия – неин четвърти в първенството. В 85 мин. Видауер уцели горната греда след изстрел с глава.

На полувремето бе изтеглен жребий, като късметлиите на стадион „Дружба“ получиха фланелка и топки с автографите на футболистите от мъжкия национален отбор на България.

Другият полуфинал е днес, от 18.30 часа, на стадион „Калиакра“ в Каварна и противопоставя Испания и Холандия.