ФУТБОЛ: Интер (Добрич) и Спортист (Ген. Тошево) не излъчиха победител на старта на СИ Трета лига

09.08.2020 г. 21:29:35 ч.
/
Дебютантът в Североизточната Трета лига Интер (Добрич) и завърналият се в третото ниво Спортист (Генерал Тошево), не излъчиха победител в едно от двете добруджански дербито на старта на шампионата. Мачът на терена с изкуствена настилка в Добрич, завърши 2:2, като двата тима си разделиха по едно полувреме. Преди почивката гостите от Тошево, създадоха няколко доста сериозни положения за гол, като на два пъти и вратарят на Интер се наложи да се намесва решително. Спортист откри в 18-ата минута, като след корнер у продължително разбъркване Георги Иванов вкара отблизо с глава. В 35-ата минута, отново след изпълнение на ъглов удар, Мартин Георгиев бе оставен непокрит и с глава покачи на 2:0.
След почивката събитията на терена се промениха, като футболистите на Интер натиснаха максимално противника в неговата половина. В 51-ата минута Баръш Николов завърши добра атака на домакините, а в 81-ата Митко Николов изравни от дузпа. В средата на втората част тошевци останаха в намален състав заради червен картон на техен състезател. Отборът, воден от Веселин Игнатов имаше възможност да стигне и до трите точки, но влезлият като резерва Лукас Матю Мириити, пропусна да се разпише от няколко метра и срещата завърши без победител.

В другото добруджанско дерби, Устрем (Дончево) победи с 3:0 Септември (Тервел) и излезе начело в класирането след първия кръг.