ФУТБОЛ: Продължава победната серия на "Добруджа"

15.09.2019 г. 18:55:11 ч.
/
Продължава победният ход на футболистите на "Добруджа" от началото на сезона. Те постигнаха шеста поредна победа - четвърта за първенство и по една за двете купи. В мач от Североизточна трета лига "Добруджа" спечели в Кубрат срещу едноименния местен отбор с 4:0.

Тежкият терен затрудни максималано гостите от Добрич, но усилията им бяха възнаградени и те успяха да си тръгнат с трите точки и да зарадват своите верни фенове, които ги подкрепяха и в този мач. Най-добрата възможност за жълто-зелените през първото полувреме бе в 15 мин., когато след корнер ударът на Симеон Митев с глава срещна гредата.

В 63 мин. Кристиан Пешков откри резултата с точно изпъление на дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на "Кубрат" при изстрела на Антоан Вълчев. Именно той удвои преднината на "Добруджа" в 76 мин. Тогава Кристиан Пешков открадна подадената от вратаря топка към защитник на домакините и центрира към Антоан Вълчев, който с глава отбеляза втория гол във вратата на "Кубрат". В 80 мин. Кристиан Пешков с удар от около 25 метра за втори път порази целта и покачи на 3:0. Минута преди края защитникът Иво Вихренов навлезе отдясно в наказателното поле и с неспасяем удар в далечния ъгъл оформи крайното 4:0.

Така "Добруджа" събра 12 точки и макар и с мач по-малко от съперниците, еднолично оглавява класирането в Североизточна трета лига.

"Добруджа" игра в състав: Иван Василев, Иво Вихренов, Михаил Венков, Мартин Дичев, Георги Топалов, Симеон Митев (46 мин. - Кристиян Петков), Денис Кадир (70 мин. - Стефан Митев), Антоан Вълчев, Кристиан Пешков (82 мин. - Александър Георгиев), Янчо Андреев, Галин Стоянов.