ФУТБОЛ: Три гола-шедьоври на Филип Флоров за победата на ветераните на „Добруджа“ в Каварна

21.11.2019 г. 16:03:08 ч.
/
„Добруджа“ победи „Калиакра 1“ с 3:1 на старта на областния етап на държавното първенство за ветерани. От този сезон в него могат да участват футболисти над 40-годишна възраст.

С три изключително красиви гола са отличи Филип Флоров, който след като дълги години бе сърцето на добруджанската защита, вече се подвизава в нападение. В 28 мин. с далечен фалцов удар той изпрати топката неспасяемо в горния ъгъл на вратата, пазена от Недко Недев. Малко след почивката Филип Флоров с левия крак засече топката от воле от малък ъгъл и отбеляза за 2:0.

В 65 мин. домакините върнаха един гол чрез Тодор Тодоров.

Любопитното е, че поради ангажименти на вратаря Явор Желязков, под рамката застана бившият централен нападател на „Добруджа“ Атанас Стефанов, който се справи много добре и на тoзи пост и допусна само един гол. 5 минути преди края легендарният голаджия показа феномален рефлекс като спаси опасен удар отблизо и запази преднината на гостите.

Точка на спора сложи Филип Флоров в последната минута, оформяйки своя хеттрик с фамозно измълнение на фаул в стил Роберто Карлош. Той стреля с външен десен фалц покрай стената, за да оформи победата на „Добруджа“ с 3:1.

В областния етап на първенството за ветерани ще участват 3 отбора. Другият клуб от Каварна, който бе подал заявка – „Калиакра“, в крайна сметка не картотекира играчи и мач срещу „Спортист“ (Генерал Тошево) днес нямаше. Регламентът предвижда трите отбора да се срещнат всеки срещу всеки по веднъж. През следващата седмица „Добруджа“ ще приеме „Спортист“ (Генерал Тошево) и при победа ще се класира за зоналния етап.