Галин Костадинов приключи кариерата си с медал от държавното първенство

10.08.2020 г. 14:53:34 ч.
/
Един от най-успешните спортисти в цялата история на добричкия спорт – Галин Костадинов, приключи кариерата си с място на почетната стълбица на държавното първенство по лека атлетика. Той спечели бронзовия медал в дисциплината тласкане на гюле. Галин Костадинов доказа, че и на 40 години е един от най-добрите в България, изпращайки уреда на 15.41 м.

„Дадох достатъчно на спорта. Основната ми мотивация на състезания в последните години бе да дам пример на моите състезатели в СКЛА „Добрич“ и смятам, че успях да им покажа всичко, което можех. Време е да се съсредоточа върху треньорската работа. Това бе последното ми състезание при мъжете“, сподели за радио „Добруджа“ Галин Костадинов.

Той не изключва възможността в бъдеще да участва на състезания за ветерани. През миналата година той стана балкански шампион за ветерани, а резултатите, които постига, го нареждат в ТОП 3 на света.

Общо два медала спечели СКЛА „Добрич“ на държавното първенство по лека атлетика за мъже и жени в София. Никола Михов се класира втори на хвърляне на чук под проливния дъжд над столицата, като състезанието дори бе прекратено предсрочно след четвъртия опит, заради бурята. Второто място в България осигурява на Никола Михов участие на Балканиадата, която ще се проведе на 19 и 20 септември в Клуж Напока, Румъния. Сред финалистите в тази дисциплина бе и Никола Панталеймонов, който се класира осми. Четвъртият представител на СКЛА „Добрич“ на първенството – Гергана Иванова, пък стана шеста в България на хвърляна на чук.