Галин Костадинов - втори на най-стария лекоатлетически турнир в зала в Европа

12.01.2020 г. 10:28:23 ч.
/
Галин Костадинов спечели сребърен медал на международния турнир по лека атлетика "Академик" в дисциплината тласкане на гюле. 49-ото издание на най-стария лекоатлетически турнир в зала в Европа се проведе в "Асикс Арена" в София.

Шампион на тласкане на гюле стана сърбинът Богдан Здравкович. Галин Костадинов от СКЛА "Добрич" спечели второто място, изпращайки гюлето на 15,40 м. Още един добричлия се качи на почетната стълбичка - Михаил Михалев, който е студент в НСА и се състезава за клуба на академията - "КЛАСА". Общо 10 състезатели си оспорваха медалите в сектора за тласкане на гюле.

За радио "Добруджа" Галин Костадинов сподели, че е щастлив от постигнатия резултат и класирането си, но е още по-доволен от доброто представяне на своите възпитаници на наионалния шампионат за момичета и момчета под 14 години - Никол Костадинова, Калина Алексиева, Магдалена Христова, Никола Иванов и Мартин Панев. Държавното първенство се проведе в същата столична зала, като в тази възрастова група крайното класиране е на база резултатите на всеки състезател в 3 дисциплини.

Галин Костадинов е многократен републикански шампион на гюле за юноши и мъже, участник на най-големия спортен форум на планетата – летните олимпийски игри в Атина през 2004 г. През последното десетилетие той е сред най-успешните треньори на Добрич и България, като десетки негови възпитаници ежегодно са шампиони в сектора за хвърляния. Галин Костадинов е президент на Спортен клуб по лека атлетика „Добрич“.
Снимка:Спортал