Начало >Добруджа >Култура

Геновева Рогова с изложба в Художествената галерия

15.10.2019 г. 09:40:46 ч.
/
Геновева Рогова с изложба в Художествената галерия
Изложба на Геновева Рогова ще бъде открита на 17 октомври от 17:30 ч. в Художествена галерия – Добрич. Художничката е родена на 22.07.1972 г. в град  Добрич.
През 1991 г. завършва средното художествено училище „Цанко Лавренов” в град Пловдив с награда за дипломната си работа на името на Атанас Стайков.
Завършва Националната художествена академия през 1998 г. със специалност „Графика“ при проф. Стоян Стоянов - Течи.
Прави самостоятелни изложби в София и страната, участва в български и международни симпозиуми, общи изложби, биеналета и конкурси. От 1992 г. живее и работи в София. 
Акцент в настоящата изложба на Геновева Рогова е инсталация, изработена в продължение на 360 дни, в 360 цвята. За творческия процес авторката споделя: „Всеки ден съм търсила нов цвят, за да направя един елемент - цветен кръг. Събраните цветни елементи могат да се подреждат в безкрайни конфигурации. Цветна игра...“ В изложбата са включени и принтове, в които изображенията са експонирани на светлината на Луната по време на лунно затъмнение. 
Изложбата ще продължи до 6 ноември.

Коментирайте
Подобни новини
Културен афиш за периода 23 февруари - 1 март в град Добрич
Културен афиш за периода 23 февруари - 1 март в град Добрич
НЧ "Мевляна - 2012 г." в Добрич отбелязва Международния ден на майчиния език
НЧ "Мевляна - 2012 г." в Добрич отбелязва Международния ден на майчиния език
НА ЖИВО: Добруджанска тройка - звук, дух и визия
НА ЖИВО: Добруджанска тройка - звук, дух и визия
Хорът  на учителките в Добрич ще отбележи своя юбилей с концерт
Хорът на учителките в Добрич ще отбележи своя юбилей с концерт



Яндекс.Метрика