Начало >Добруджа >Общество

Гевреците поскъпнаха с 20 стотинки

10.10.2019 г. 16:42:43 ч.
/
Гевреците поскъпнаха с 20 стотинки
Повече от 25% е поскъпването на гевреците в „Стария Добрич“. От 70 стотинки те вече се прода ват на 90 стотинки. Според хлебари и ситничари стоките се оскъпяват от поскъпване на суровината и предстоящото  стартиране на тол системата..
Увеличението на хлебните продукти е около 20-25% или с около 20-30 ст. за хляб. Причината е нарастването на цената на пшеницата на световните борси и поскъпването на газа у нас.
От браншовата организация на производителите  са поискали диференцирана ставка на ДДС за хляба, като дават за пример съседна Гърция, където данъкът на стоките от първа необходимост беше намален от 24% на 13%.

Коментирайте
Подобни новини
Културната програма в Добрич за времето от 29 юни до 5 юли 2026 г.
Културната програма в Добрич за времето от 29 юни до 5 юли 2026 г.
Ученици от ЕГ „Гео Милев”  ще изследват как се пише за аутизма в художествената литература
Ученици от ЕГ „Гео Милев” ще изследват как се пише за аутизма в художествената литература
Почитаме паметта на Свети Самсон Странноприимец
Почитаме паметта на Свети Самсон Странноприимец
27 юни е Световен ден на риболова
27 юни е Световен ден на риболова



Яндекс.Метрика