Гърция удължи карантината до 14 декември

03.12.2020 г. 16:44:55 ч.
/
Гърция удължи карантината до 14 декември
Говорителят на гръцкото правителството Стелиос Пецас обяви в дистанционен брифинг, че карантината се удължава до 6.00 ч. в понеделник, 14 декември.
„Постепенното излизане от карантина се отлага. Мерките се удължават до понеделник, 14 декември. По изключение се позволява да отворят сезонни магазини от понеделник“, каза г-н Пецас и отбеляза, че удължаването е наложително, тъй като здравният товар е голям. Приоритет е защитата на човешкия живот.
Относно ваксините правителственият говорител отбеляза, че една след друга серия от ваксини ще бъдат на разположение в страната в края на декември, началото на януари. Ваксинацията ще бъде безплатна.
Вече са създадени 1018 центъра за ваксинация, които да започнат незабавно работа. 2 милиона граждани ще бъдат ваксинирани всеки месец. Очевидно е, че първо ще бъдат ваксинирани здравните работници, след това гражданите над 65 години, а след това и общото население.
Източник:ТРУД

Коментирайте
Подобни новини
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Две трети от европейците биха подкрепили връщането на Великобритания в ЕС
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Зеленски предупреди за нови масирани руски удари
Лос Анджелис обяви извънредно положение заради голям пожар в хладилен склад
Лос Анджелис обяви извънредно положение заради голям пожар в хладилен склад
Два влака се сблъскаха северно от Лондон
Два влака се сблъскаха северно от Лондон



Яндекс.Метрика