Гърция удължи карантината до 14 декември

03.12.2020 г. 16:44:55 ч.
/
Гърция удължи карантината до 14 декември
Говорителят на гръцкото правителството Стелиос Пецас обяви в дистанционен брифинг, че карантината се удължава до 6.00 ч. в понеделник, 14 декември.
„Постепенното излизане от карантина се отлага. Мерките се удължават до понеделник, 14 декември. По изключение се позволява да отворят сезонни магазини от понеделник“, каза г-н Пецас и отбеляза, че удължаването е наложително, тъй като здравният товар е голям. Приоритет е защитата на човешкия живот.
Относно ваксините правителственият говорител отбеляза, че една след друга серия от ваксини ще бъдат на разположение в страната в края на декември, началото на януари. Ваксинацията ще бъде безплатна.
Вече са създадени 1018 центъра за ваксинация, които да започнат незабавно работа. 2 милиона граждани ще бъдат ваксинирани всеки месец. Очевидно е, че първо ще бъдат ваксинирани здравните работници, след това гражданите над 65 години, а след това и общото население.
Източник:ТРУД

Коментирайте
Подобни новини
Цените на петрола продължават да се понижават
Цените на петрола продължават да се понижават
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
Независима комисия на ООН обвини Израел в целенасочени атаки срещу палестински деца
ЕС на прага на дигиталното евро
ЕС на прага на дигиталното евро
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини
Белгия спира част от влаковете заради очаквани рекордни горещини



Яндекс.Метрика