ХАНДБАЛ: „Добруджа“ изпусна „Локомотив“ (Варна) (ВИДЕО)

19.10.2019 г. 17:32:20 ч.
/
„Добруджа“ пропусна отлична възможност да сложи край на победната серия на „Локомотив“ (Варна). В дербито на мъжката А хандбална група железничарите се наложиха с 30:28 в зала „Русалка“ в Добрич.

На почивката гостите от Варна водеха с 20:16. Добруджанци изиграха много силно второ полувреме и 13 минути преди края стигнаха до изравняване – 25:25. След това жълто-зелените пропуснаха добри възможности да поведат и в предпоследната минута резултатът бе все още равен – 28:28. Тогава „Локомотив“ успя отново да поведе, но интригата се запази до последните секунди, когато, макара и с човек по-малко, гостите стигнаха до още един гол за крайното 30:28.

Най-резултатен за „Добруджа“ бе капитанът Илиян Илиев със 7 гола. По 5 пъти във вратата на „Локомотив“ се разписаха Стефан Ефтимов и Михаил Нейчев. 4 гола отбеляза Илиян Денев. 3 попадения реализира Александър Димитров, а по 2 – Йордан Михайлов и Георги Христов.

Това бе 77-ата поредна победа за „Локомотив“ (Варна) по българските терени. 3 от тях са от началото на това първенство и с 6 точки отборът, воден от треньора Чавдар Чернев, е лидер в мъжката А хандбална група. „Добруджа“ пък има една победа и една загуба след първите си два шампионатни мача.