ХАНДБАЛ: „Добруджа“ отива в Гоце Делчев за първи медали за сезона (ВИДЕО)

01.04.2021 г. 11:14:49 ч.
/
На 3 и 4 април в „Неврокоп Арена“ в Гоце Делчев ще се изиграят мачовете от финалната шестица за Купата на България по хандбал за юноши старша възраст, до 16 години.

С победи над „Шумен“ и „Спартак“ (Варна) на квалификацията в Горна Оряховица през февруари „Добруджа“ се класира за финалите. Жълто-зелените са в една група с „Беласица“ (Петрич) и „Полюс“ (Плевен). В другия поток са домакинът „Пирин“, „Интер“ (Благоевград) и „Мартен“. В събота ще се изиграят мачовете в групите, а в неделя са полуфиналите и срещите за първо, трето и пето място в крайното класиране.

„Няма да е лесно, защото всички отбори в шестицата са много силни, но имаме потенциал за медал и отиваме с такава нагласа в Гоце Делчев“, сподели за радио „Добруджа“ президентът на хандбален клуб „Добруджа“ Георги Андреев. Той ще води отбора на финалите заедно с младия треньор в школата Николай Костадинов.