ХАНДБАЛ: „Добруджа“ започна сезона с домакинска загуба (ВИДЕО)

27.09.2020 г. 16:10:55 ч.
/
„Добруджа“ допусна домакинска загуба в първия си мач за сезона в мъжката А хандбална група. „Асти“ (Хасково) спечели с 24:22 в зала „Русалка“ в Добрич.

Срещата започна добре за домакините, които през първото полувреме поддържаха преднина от 4 гола. В края му обаче „Асти“ сведе пасива си само до един – 12:11 за „Добруджа“ на почивката. В средата на втората част отборът от Хасково поведе с 19:16 и до края успя да задържи аванса си срещу подмладения състав на „Добруджа“.

Най-резултатен за домакините бе Стилиян Стоянов с 5 гола. Юношата Мануел Димитров отбеляза 4 попадения.

В следващия кръг „Добруджа“ почива, след което предстоят две поредни домакинства - на „Шумен“ и „Левски“.

Старши треньорът Георги Андреев съобщи за медийна група „Добруджа“, че и двата мача срещу „Прищина“ от евротурнирите ще се играят в Косово, след постигната договорка между двата клуба.