ХАНДБАЛ: Юношите на "Добруджа" спечелиха бронзовите медали

04.04.2021 г. 16:01:56 ч.
/
ХАНДБАЛ: Юношите на "Добруджа" спечелиха бронзовите медали
Първи медали за сезона спечели хандбален клуб "Добруджа" от турнира за Купата на България за юноши старша възраст, до 16 години. Най-добрите 6 отбора в страната, които преминаха квалификациите, вчера и днес се бориха за трофея на финалите в Гоце Делчев.

"Добруджа" започна участието си с убедителна победа над "Беласица" (Петрич) с 22:11. След това в битка за първото място в групата добричлии загубиха от "Полюс" (Плевен) с 20:31. Така "Добруджа" завърши на втората позиция в своя поток и на 1/2-финал срещна победителя в другата група "Пирин" (Гоце Делчев). След първото полувреме жълто-зелените водеха с 12:11, но домакините обърнаха развоя на мача и спечелиха с 28:23. В битката за третото място отборът, воден от Георги Андреев и Николай Костадинов, показа много силна игра и победи "Интер" (Благоевград) с 26:20, с което заслужи бронзовите медали.

"Добруджа" спечели и една от индивидуалните награди на турнира - Деан Малчев бе избран за най-добър защитник.

Коментирайте
Подобни новини
ТЕНИС: Българи триумфираха на международния турнир J60 Izida Cup в Добрич
ТЕНИС: Българи триумфираха на международния турнир J60 Izida Cup в Добрич
Състезателят на "Добруджа 07" Ивайло Бориславов с титла от ДП по плажен волейбол U19
Състезателят на "Добруджа 07" Ивайло Бориславов с титла от ДП по плажен волейбол U19
Блестящо представяне на СКХГ “Виктория Добрич” на Държавното първенство “Гимнастрада”
Блестящо представяне на СКХГ “Виктория Добрич” на Държавното първенство “Гимнастрада”
Спортните клубове не са получили от Община Добрич средствата за високо спортно майсторство (ВИДЕО)
Спортните клубове не са получили от Община Добрич средствата за високо спортно майсторство (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика