ХАНДБАЛ: Сребърни медали за "Добруджа" на турнира на най-добрите в България

15.09.2019 г. 15:50:07 ч.
/
"Добруджа" завърши на второ място на турнира в памет на Тодор Хънков, който се проведе вчера и днес в Бургас. На финала жълто-зелените загубиха от шампиона на страната "Локомотив" (Варна) с 43:37.

За шеста поредна година в навечерието на новото първенство най-добрите мъжки отбори в българския хандбал се събраха в Бургас, за да почетат легендарния вратар и треньор Тодор Хънков. Участваха 6 тима, като "Добруджа" се класира на финала след победи в своята група над "Чардафон" (Габрово) с 22:18 и над "Осъм" (Ловеч) с 21:19. "Локомотив" (Варна) пък спечели първото място в своя поток, след победи над съгражданите си "Спартак" и домакина "Фрегата" (Бургас).

Мачът за първото място противопостави двата най-силни отбора в българския мъжки хандбал през последните 3 години. Многото отбелязани голове на финала - цели 80, се дължат на силната игра в нападание и на двата отбора, които заложиха на добре организирани бързи атаки.

В мача за третото място "Спартак" (Варна) победи "Осъм" (Ловеч) след изпъления на дузпи, а "Чардафон" надигра "Фрегата" в спора за петата позиция.

След финала се проведе церемония по награждаване на най-добрите отбори и хандбалисти. За второто си място добруджанци получиха красива купа и сребърните медали. Най-ценната индивидуална награда - за най-полезен състезател, също отпътува за Добрич. Тя бе присъдена на Илиян Денев.