ХАНДБАЛ: За 12-и път в последните 13 години „Добруджа“ е сред медалистите в първенството (ВИДЕО)

12.05.2019 г. 17:28:36 ч.
/
„Локомотив“ (Варна) победи „Добруджа“ и във втория мач от Суперфинала в мъжката А хандбална група. Срещата се игра пред над 400 зрители в зала „Русалка“ в Добрич. Мачът започна равностойно, но в края на полувреме гостите се откъснаха в резултата и на почивката водеха с 16:11. Жълто-зелените до последно се бориха да постигнат обрат и 5 минути преди края се доближиха на 3 гола до съперника. „Локомотив“ обаче успя да удържи устрема на домакините и да спечели с 30:26, като с главна заслуга да не се стигне до драматичен финал на двубоя бе вратарят на гостите – добричлията Иван Иванов.

Отново изключително силен мач за „Добруджа“ изигра плеймейкърът Йордан Михайлов, който бе най-резултатен с 9 гола. Пет пъти във вратата на варненци се разписа Михаил Нейчев. Александър Димитров отбеляза 4 гола, Стилиян Стоянов – 3, Пресиян Русенов и Стефан Ефтимов – по 2, а Илиян Илиев – 1.

След мача в зала „Русалка“ се проведе церемонията по награждаването на двата отбора. На капитана на „Добруджа“ Илиян Илиев бе връчена купа за второто място в първенството, а той и неговите съотборници получиха сребърните медали. За 12-ти път в последните 13 сезона мъжкият състав на хандбален клуб „Добруджа“ се класира в призовата тройка на А група. Отборът от Добрич е двукратен шампион на страната, 7 пъти сребърен медалист и трикратен бронзов.

„Локомотив“ (Варна) пък стана първи в България за трета поредна година и общо за 11-и път в своята история, като излезе еднолично на върха в класацията по брой титли. Отборът, воден от Никола Карастоянов, е в серия от рекордните общо 74 победи в първенството и за купата. Последната загуба на „Локомотив“ (Варна) по българските терени датира от преди почти 3 години - от 4 юни 2016 г.