Начало >Добруджа >Общество

И личните лекари ще изписват безплатни лекарства за COVID-19

22.10.2021 г. 10:26:39 ч.
/
И личните лекари ще изписват безплатни лекарства за COVID-19
Разрешаваме на общопрактикуващите лекари да изписват безплатни рецепти за COVID-19 пациентите. Хората с доказан COVID ще могат да получават рецепта за безплатни лекарства освен в COVID зоните и при личните лекари. Това съобщи на брифинг зам.-здравният министър д-р Александър Златанов след днешното заседание на надзорния съвет. Мярката влиза в сила от днес и ще важи само за здравноосигурени пациенти.
Другото решение, което е взето, е да се преразпределят средства за лечебните заведения с над 10% легла за COVID.
„Знаете, че има много извънредни разходи, които болниците правят в пандемията. Искаме те да са финансово обезпечение, за да не изпитват затруднения. Мисля, че е напълно навременно това решение, ще подпомогне много и ще даде спокойствие на лечебните заведения”, добави д-р Златанов.
Източник:Nova.bg

Коментирайте
Подобни новини
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)
ВиК-авария тормози собственици на гаражи в блок 6 на Балик (ВИДЕО)
Д-р Жанина Калинкова: МБАЛ-Добрич запази своята устойчивост и продължава да се развива (ВИДЕО)
Д-р Жанина Калинкова: МБАЛ-Добрич запази своята устойчивост и продължава да се развива (ВИДЕО)
Над 2 млн. евро европейско финансиране за бизнеса в област Добрич
Над 2 млн. евро европейско финансиране за бизнеса в област Добрич
Четвърта национална изложба на българския комикс гостува в Добрич
Четвърта национална изложба на българския комикс гостува в Добрич



Яндекс.Метрика