Начало >Добруджа >Общество

И личните лекари ще изписват безплатни лекарства за COVID-19

22.10.2021 г. 10:26:39 ч.
/
И личните лекари ще изписват безплатни лекарства за COVID-19
Разрешаваме на общопрактикуващите лекари да изписват безплатни рецепти за COVID-19 пациентите. Хората с доказан COVID ще могат да получават рецепта за безплатни лекарства освен в COVID зоните и при личните лекари. Това съобщи на брифинг зам.-здравният министър д-р Александър Златанов след днешното заседание на надзорния съвет. Мярката влиза в сила от днес и ще важи само за здравноосигурени пациенти.
Другото решение, което е взето, е да се преразпределят средства за лечебните заведения с над 10% легла за COVID.
„Знаете, че има много извънредни разходи, които болниците правят в пандемията. Искаме те да са финансово обезпечение, за да не изпитват затруднения. Мисля, че е напълно навременно това решение, ще подпомогне много и ще даде спокойствие на лечебните заведения”, добави д-р Златанов.
Източник:Nova.bg

Коментирайте
Подобни новини
Времето на 26 юни
Времето на 26 юни
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
В ПГАС - Добрич връчиха дипломите на своите зрелостници
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Малко над 45 хиляди са реализираните нощувки в местата за настаняване през април
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)
Над 60 ученици от цялата страна участват в научната конференция в гимназия „Райко Цончев” (ВИДЕО)



Яндекс.Метрика