Идея: Държавата сваля 20% от глобата на пътя при споразумение

12.06.2019 г. 10:28:15 ч.
/
Идея: Държавата сваля 20% от глобата на пътя при споразумение
Бърза процедура, при която закононарушителите ще признават вина и ще сключват споразумение с наказващия държавен орган, се въвежда с предложени от правителството промени в Закона за административните наказания, пише в. "24 часа". При споразумение ще има отстъпка от глобата и ще се плащат само 80% от минималния размер, който е предвиден за нарушението. 
За да има договор обаче, не трябва на нарушителя да е издаван акт за същото в предходната една година и закононарушението да не е престъпление. Намаление има и за бързо издължаване на нарушителите. 80%, вече от реално наложената глоба, ще се плащат при превеждане на парите на държавата в 14-дневен срок от издаване на акта. Временното отнемане на шофьорска книжка след катастрофа вече ще се приспада при окончателното наказание, ако то включва отнемане на правото за управление на автомобил, предвижда още законопроектът на правителството. Досега двете наказания бяха отделни. На бизнеса пък вместо актове вече се предлага да се правят предупреждения. Новата мярка е предвидена при маловажни нарушения.
Източник:actualno.com

Коментирайте
Подобни новини
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента
Изборите за нов ВСС до средата на октомври, решиха в парламента
Стойността на малката потребителска кошница остава около 55 лева
Стойността на малката потребителска кошница остава около 55 лева
"Маркет Линкс": При вот сега – ПБ увеличава, но доверието в премиера Радев пада
"Маркет Линкс": При вот сега – ПБ увеличава, но доверието в премиера Радев пада



Яндекс.Метрика