Идея: Държавата сваля 20% от глобата на пътя при споразумение

12.06.2019 г. 10:28:15 ч.
/
Идея: Държавата сваля 20% от глобата на пътя при споразумение
Бърза процедура, при която закононарушителите ще признават вина и ще сключват споразумение с наказващия държавен орган, се въвежда с предложени от правителството промени в Закона за административните наказания, пише в. "24 часа". При споразумение ще има отстъпка от глобата и ще се плащат само 80% от минималния размер, който е предвиден за нарушението. 
За да има договор обаче, не трябва на нарушителя да е издаван акт за същото в предходната една година и закононарушението да не е престъпление. Намаление има и за бързо издължаване на нарушителите. 80%, вече от реално наложената глоба, ще се плащат при превеждане на парите на държавата в 14-дневен срок от издаване на акта. Временното отнемане на шофьорска книжка след катастрофа вече ще се приспада при окончателното наказание, ако то включва отнемане на правото за управление на автомобил, предвижда още законопроектът на правителството. Досега двете наказания бяха отделни. На бизнеса пък вместо актове вече се предлага да се правят предупреждения. Новата мярка е предвидена при маловажни нарушения.
Източник:actualno.com

Коментирайте
Подобни новини
Радев отрече твърденията за замразяване на минималната работна заплата
Радев отрече твърденията за замразяване на минималната работна заплата
България и САЩ обсъдиха последните стъпки за отпадането на визите
България и САЩ обсъдиха последните стъпки за отпадането на визите
Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
Правителството, синдикатите и бизнесът не се разбраха за осигуровките на държавните служители
Олег Невзоров отрича за политически чадър: Не се чувствам виновен, никъде няма да избягам
Олег Невзоров отрича за политически чадър: Не се чувствам виновен, никъде няма да избягам



Яндекс.Метрика