Иран не изключва преговорите със САЩ да продължат

26.01.2020 г. 13:02:15 ч.
/
Иран не изключва преговорите със САЩ да продължат
Техеран не изключва преговори със САЩ дори след нападението в Ирак, при което беше убит иранския генерал Касем Солеймани, заяви иранският външен министър Мохамад Джавад Зариф, цитиран от "Асошиейтед прес".
В интервюто, публикувано днес от германското сп. "Шпигел", Зариф заявка, че "никога не би изключил възможността хората да променят подхода си и да признаят реалността". Въпреки повишаването на напрежението Техеран все още е готов да разговаря с Вашингтон, подчерта иранският външният министър, но напомни, че страната му поставя като условие отмяната на американските санкции. "За нас не е от значение кой е в Белия дом, важното е как се държи", добави той.
"Администрацията на Тръмп може да коригира миналото си, да отмени санкциите и да се върне на масата за преговори. Ние все още сме на масата за преговори. Те са тези, които я напуснаха".
Тръмп реагира на интервюто, отхвърляйки предложението в туит. "Иранският външен министър казва, че Иран иска да преговаря със САЩ, но иска отмяна на санкциите", подчерта той, добавяйки "Не, благодаря!" /БТА
Източник:Dnevnik.bg

Коментирайте
Подобни новини
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
Извънредно положение в Крим заради недостиг на гориво и хранителни продукти
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин
НАТО ще отговори на всеки "глупав ход": Рюте направи ясно изявление към Путин
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района
Спряха евакуацията на кораби през Ормуз: Причината е атака срещу плавателен съд в района
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи
Последна информация от земетресенията във Венецуела: най-малко 164 смъртни случаи



Яндекс.Метрика