Исторически първи медал на гюле при дамите за СКЛА "Добрич"

21.02.2021 г. 16:15:44 ч.
/
Мариела Маркова от СКЛА "Добрич" спечели трето място в дисциплината тласкане на гюле на държавното първенство по лека атлетика в зала за момичета и момчета под 16 години. Шампионатът се проведе в "Асикс Арена" в София вчера и днес.

Медалът е исторически за клуба, защото досега успехите в тласкането на гюле носеха мъжете и юношите. Дамите, които се подготвят при треньора Галин Костадинов, бяха печелили отличия на диск и на чук, но сега за първи път СКЛА "Добрич" достига до призово място на гюле при нежния пол.

Медалът на Мариела Маркова е общо четвъртият за СКЛА "Добрич" от 4 държавни първенства през тази година.

При момчетата нейният съотборник Георги Пехливанов се класира на шесто място в България в конкуренцията на 23 гюлетласкачи.